Skip to main content

Padomi labākai intīmās zonas veselībai

Lai palīdzētu Tev izvairīties no maksts slimībām un justies bezrūpīgi, ir svarīga intīmās zonas personīgā higiēna. Zemāk ir sniegti daži padomi ikdienas intīmai higiēnai, lai nodrošinātu labāku sievišķo veselību. 

Lactacyd-Home-Banner

Veicot pareizu un regulāru personīgo higiēnu ar Lactacyd®, vari justies svaiga un pārliecināta par sevi pat mēnešreižu laikā. Tā kā Lactacyd® produkti satur dabisko pienskābi, kas ir dabiski sastopama Tavā intīmajā zonā, tie uztur Tavas intīmās zonas mikrofloru un palīdz saglabāt līdzsvaru šajā zonā. Saudzīgā formula, kas nesatur ziepes, ir tik maiga, ka to var lietot katru dienu. Tālāk vari uzzināt vairāk par to, kā ikdienā rūpēties par savu intīmo veselību.

Lactacyd-pHbalance-LV

Izmanto pareizos produktus

Tā kā Tava intīmā zona ir jutīga, ir svarīgi izvēlēties kopšanas līdzekļus, kuru sastāvs ir pielāgots sievietes ķermeņa vajadzībām. Vienmēr lieto produktus, kas īpaši paredzēti intīmai higiēnai, piemēram, Lactacyd® mazgāšanās līdzekļus. Tā kā Tavas intīmās zonas pH ir skābāks nekā citviet uz ķermeņa ādas, parastās ziepes, dušas želeja un šampūns var mainīt Tavu intīmās zonas skābo vidi.

Izmanto rokas

Uzmanies, ja mazgāšanās laikā izmanto mazgāšanas drāniņu vai sūkli. Porainās tekstūras dēļ mazgāšanas drāniņas un sūkļi var saturēt baktērijas un sēnītes. Ja izmanto šādus piederumus, regulāri tos nomaini un mazgā augstā temperatūrā. Intīmās ķermeņa daļas labāk mazgāt, vienkārši maigi ieziepējot tās ar rokām.

hands
clean_in_moderation

Intīmo zonu mazgāšanā ievēro mērenību

Tavs organisms nepārtraukti uztur sevi līdzsvarā, tāpēc tas var reaģēt pat uz mazākajām izmaiņām. Pārmērīga ziepju, tostarp vannas putu, iedarbība var izraisīt infekcijas, intīmās zonas sausumu un diskomfortu. Nav ieteicama maksts skalošana vai cita veida iekšējā mazgāšana. Pietiek vienkārši nomazgāt intīmās zonas ārējo daļu, jo iekšējā daļa pati par sevi var saglabāt tīrību.

Mēnešreižu laikā regulāri maini tamponus un ieliktnīšus

Asinīm ir sārmains pH, kas var ietekmēt maksts dabisko skābumu. Tas nozīmē, ka menstruāciju laikā intīmās zonas mikrofloras līdzsvaru ir vieglāk izjaukt. Regulāri nomaini tamponu vai higiēnisko ieliktnīti un izvēlies aizsardzību ar zemāko absorbcijas līmeni, kas tomēr ir pietiekams Tavai asiņu plūsmai. Lietojot aizsardzību ar pārmērīgu absorbciju, var rasties berze vai maksts sausums. Lai iegūtu vairāk informācijas, skati arī rakstu par intīmo higiēnu menstruāciju laikā.

Tips-tampons
clothes

Dod ķermenim iespēju elpot

Cieša apģērba vai audumu, kas neelpo, piemēram, poliestera, valkāšana var radīt siltu un mitru vidi, kas izraisa berzi un kairinājumu ap maksti. Lai izvairītos no kairinājuma vai infekcijām, valkā brīvu, elpojošu apģērbu, kas izgatavots no dabīgiem materiāliem, piemēram, kokvilnas. Apakšveļas mežģīņu malas, sintētiskie stringi un zeķubikses arī var izraisīt noberzumus un kairinājumu.

Regulāri apmeklē ginekologu

Sākot no 18 gadu vecuma, Tev regulāri jāapmeklē ginekologs, lai pārbaudītu, vai nav infekciju, anomāliju un dzemdes kakla vēža. Šīs pārbaudes parasti ir ļoti ātras un praktiski nesāpīgas.

visit_gynecologist
bathroom

Pēc seksa apmeklē tualeti

Urinēšana pirms un pēc seksa palīdz novērst urīnceļu infekcijas. Tās var rasties, ja dzimumkontakta laikā mikrobi no maksts tiek iespiesti urīnizvadkanālā. Lai novērstu baktēriju izplatīšanos, vienmēr mazgā rokas pirms un pēc seksa. Vairāk padomu par labas intīmās veselības uzturēšanu seksa laikā atradīsi rakstā par seksualitāti un labas personīgās higiēnas nozīmi.

Suggested Products carousel