Skip to main content

Pusaudži

Pusaudžu vecums dzīvē ir laiks, kas ir pilns ar pārmaiņām — gan iekšējām, gan ārējām. Šīs pārmaiņas var būt nedaudz satraucošas.

teenagers-page

Tev sāk augt krūtis un veidoties apmatojums uz kājām, padusēm un kaunuma apvidū. Tev var parādīties pumpas, un varbūt Tu ne vienmēr būsi labākajā noskaņojumā. Tev sāks parādīties maksts izdalījumi, un Tu sagaidīsi savas pirmās mēnešreizes. Šīs pārmaiņas var likt Tev justies nedroši, bet tas ir gluži normāli. Turpini lasīt, lai uzzinātu vairāk par to, kā tikt galā ar visām pārmaiņām, kas notiek Tava ķermeņa attīstības gaitā.

All_about_periods

Viss par mēnešreizēm

Visbiežāk pirmās mēnešreizes sākas aptuveni 11 vai 12 gadu vecumā, taču tās var sākties jebkurā laikā no 8 līdz 16 gadiem. Tāpēc Tev mēnešreizes var sākties agrāk vai vēlāk nekā lielākajai daļai Tavu draudzeņu. Tev par to noteikti nav jāuztraucas. Tās var sākties jebkurā laikā no 8 līdz 16 gadu vecumam, kas ir pilnīgi normāli. Katras mēnešreizes parasti ilgst no trim līdz piecām dienām, lai gan tās var būt arī ilgākas vai īsākas. Var būt arī tā, ka mēnešreizes ne vienmēr ilgst vienādu dienu skaitu katru mēnesi, īpaši pirmajos gados pēc menstruāciju sākšanās.

Kas notiek Tava menstruālā cikla laikā?

Cikls parasti ilgst aptuveni vienu mēnesi (vidēji 28 dienas), taču tas var būt arī īsāks vai garāks. Cikla sākumā Tava dzemdes gļotāda aug, tāpēc teorētiski tā ir gatava uzņemt apaugļotu olšūnu. Ja nav apaugļotas olšūnas, Tavs ķermenis izvada lieko gļotādas slāni, kas izraisa mēnešreižu sākšanos. Mēnešreizes ir veids, kādā Tavs ķermenis atbrīvojas no šī asins un audu slāņa. Menstruālās asinis var būt dažādas krāsas — no gaiši rozā līdz tumši sarkanām — atkarībā no tā, kurā menstruāciju fāzē atrodies. Mēnešreizes var būt arī ļoti vieglas ar minimālu asiņu zudumu vai arī ļoti intensīvas. Pirmajās mēnešreižu dienās plūsma mēdz būt intensīvāka, bet pēc tam tā kļūst vieglāka.

lactacyd_menstruation_cycle
Tips-tampons

Intīmā higiēna mēnešreižu laikā

Intīmās higiēnas ievērošana ir svarīga pirms mēnešreizēm, to laikā un pēc tām. Tas palīdzēs Tev izvairīties no jebkāda diskomforta, kā arī nodrošinās, ka Tev nebūs jāuztraucas par nepatīkamu aromātu un Tu varētu justies svaigi un komfortabli visas dienas garumā. Tu vari paļauties uz maigiem mazgāšanas līdzekļiem no Lactacyd®, kas ir īpaši izstrādāti, lai saudzīgi attīrītu un atsvaidzinātu intīmo zonu. Tā kā tiem ir neitrāls pH un tie satur pienskābi, tie neizjauc dabisko skābuma līmeni Tavā organismā, kas ir svarīgi, lai saglabātu līdzsvaru intīmajā zonā.

Kas ir maksts izdalījumi?

Izdalījumi no maksts ir pilnīgi normāla parādība, un tādi ir visām sievietēm. Tavs ķermenis rada šos izdalījumus, lai saglabātu maksts tīrību un mitrumu. Patiesībā, ja maksts iekšpuse kļūst pārāk sausa, tas var izraisīt maksts infekcijas. Maksts izdalījumi Tevi aizsargā no tām. Normāli izdalījumi ir caurspīdīgi, viendabīgi vai krēmīgas konsistences, ar vieglu smaržu. Atrodot tos uz apakšveļas, šie izdalījumi dažkārt var izskatīties nedaudz graudaini, taču tas nebūt nenozīmē, ka ir kāda problēma.

Izdalījumi Tava menstruālā cikla laikā

Menstruālā cikla vidū, t. i., dažas nedēļas pēc pēdējo mēnešreižu sākšanās, Tavs ķermenis, iespējams, izdalīs nedaudz vairāk izdalījumu. Tas ir saistīts ar ovulācijas procesu, kas nozīmē, ka olšūna ir nobriedusi un izdalās no vienas no divām Tavām olnīcām. Tas var izraisīt nedaudz biezākus maksts izdalījumus. Lietojot ikdienas lietošanai piemērotu intīmās higiēnas mazgāšanas līdzekli, piemēram Lactacyd® Classic, Tu vari saglabāt svaiguma sajūtu dienās, kad ir stiprāki maksts izdalījumi.

Suggested Products carousel