Skip to main content

Intīmā veselība vecumā 50+

Menopauze ir pārejas periods, kad laika gaitā Tavas olnīcas kļūst mazāk aktīvas un Tu pakāpeniski zaudē reproduktīvo spēju. Šajā dzīves posmā Tev ir īpašas vajadzības arī attiecībā uz intīmo veselību.

vaginal-dryness-woman
phases_menopause

Menopauzes posmi

Menopauze ir trīs posmu process:

  1. Perimenopauze ir 8-10 gadi pirms menopauzes, kad olnīcas pamazām sāk ražot mazāk estrogēna.
  2. Menopauze ir laiks, kad menstruācijas ir beigušās vismaz vienu gadu
  3. Pēcmenopauze ir dzīves posms pēc tam, kad 12 mēnešus vai ilgāk nav bijušas mēnešreizes.

Menopauzes simptomi

Iestājoties menopauzei, organismā pakāpeniski samazinās sievišķā hormona estrogēna ražošana. Estrogēnu samazināšanās nenotiek vienmērīgā tempā laika gaitā - ir gan kāpumi, gan kritumi. Šīs hormonālās svārstības var radīt diskomfortu, ko izraisa karstuma viļņi, nakts svīšana, garastāvokļa svārstības un depresija. Šis pārejas periods parasti ilgst aptuveni 5 gadus, pēc tam diskomforts izzūd. Ja laiks starp mēnešreizēm sāk palielināties, tas parasti skaidri norāda uz to, ka Tavā organismā sākas šis pārejas posms. Menstruācijas pakāpeniski kļūst neregulāras un galu galā pilnībā izbeidzas.

Symptoms_menopause
Vaginal_Dryness_menopause

Kad sākas pārejas posms?

Tā kā katra sieviete ir unikāla, nav iespējams precīzi pateikt, kad gaidāms menopauzes sākums. Lielākajai daļai sieviešu menstruācijas kļūst retākas nedaudz pirms vai pēc 50 gadiem. Citām sievietēm menopauze iestājas tikai pēc 60 gadu vecuma. Menopauzes sākums pirms 40 gadu vecuma nav ļoti reti sastopams, taču tas joprojām notiek pietiekami reti, lai to uzskatītu par priekšlaicīgu. Ja Tev ir aizdomas par iespējamām agrīnas menopauzes pazīmēm, neatkarīgi no vecuma apmeklē ārstu.

Kā cīnīties ar maksts sausumu.

Viena no ļoti izplatītām problēmām menopauzes laikā ir maksts sausums. Zinātniskie pētījumi liecina, ka 55 % sieviešu menopauzes periodā estrogēna līmeņa samazināšanās dēļ kādā brīdī izjūt maksts sausumu. Estrogēns uztur maksts gļotādu biezu un veselīgu, tāpēc, kad estrogēna līmenis sāk samazināties, maksts sieniņa kļūst plānāka, sausāka un jutīgāka.* Šādos gadījumos maksts kļūst arī vieglāk sakairināma seksuālo aktivitāšu laikā, tādēļ lubrikants var būt noderīgs risinājums. Lactacyd® ir izstrādājis Lactacyd® Caring Glide - intīmās zonas lubrikantu, kas imitē dabisko mitrumu un samazina berzi.

* Menopauze Medicīnas tekstu autors: Melissa Conrad Stöppler, MD, tiešsaistes piekļuve: https://www.medicinenet.com/menopause/article.htm

CaringGlide
menopause_gynecologist

Citas iespējamās problēmas

Citas iespējamās ar menopauzi saistītās neērtības var būt urīna nesaturēšana, samazināts libido un osteoporoze (kaulu masas blīvuma samazināšanās). Ir svarīgi runāt ar ārstu par visām problēmām vai jautājumiem, kas saistīti ar menopauzi. Ja menopauzes laikā izjūti diskomfortu, sāpes vai emocionālu stresu, ārsts var palīdzēt sastādīt problēmu novēršanas plānu un vajadzības gadījumā izrakstīt medikamentus vai citu ārstēšanu.

Intīmā higiēna menopauzes laikā

Menopauzes laikā, kad organismā strauji samazinās estrogēnu līmenis, maksts sieniņa kļūst plānāka un var rasties maksts sausums. Tas arī paaugstina Tavas intīmās zonas pH. Tas var samazināt dabisko, skābo maksts aizsardzību un padarīt Tevi jutīgāku pret kairinājumu un niezi. Lactacyd® Pharma ar MITRINOŠU iedarbību ir mazgāšanās līdzeklis, kas satur mitrinošas sastāvdaļas, lai saglabātu un stiprinātu dabisko mitruma līdzsvaru intīmajā zonā.

Lactacyd-pHbalance-LV
Suggested Products carousel