Skip to main content

Ko Tu vari darīt ar maksts sausumu?

Katru sievieti neatkarīgi no vecuma var skart maksts sausums.

* Lactacyd® Caring Glide ir medicīniska ierīce

vaginal-dryness

Tas var kairināt maksts gļotādu vai maksts ieeju un ārējo dzimumorgānu zonu, izraisot dedzinošu sajūtu, niezi vai sāpes. Šajā rakstā mēs padziļināti aplūkosim maksts sausuma cēloņus un apskatīsim veidus, kā nomierināt vai novērst šo diskomfortu.

Lactacyd-pHbalance-LV

Kas izraisa maksts sausumu?

Maksts sausumu izraisa izmaiņas maksts gļotādā. Maksts sausumu var izraisīt hormonālās izmaiņas, piemēram, estrogēnu samazināšanās, kas notiek menopauzes, grūtniecības laikā vai uzreiz pēc mēnešreizēm. Maksts sausums var būt arī kā blakusparādība dažu medikamentu lietošanai vai ārstēšanās kursam. Vēl viens iemesls maksts sausumam var būt kļūdas, ko pieļauj intīmajā higiēnā. Intīmās zonas mazgāšana ar ziepēm, dušas želeju vai šampūnu var izjaukt maksts floras līdzsvaru, radot sausuma vai kairinājuma sajūtu. Tāpēc vienmēr ir svarīgi lietot piemērotus mazgāšanās līdzekļus, piemēram, Lactacyd® mazgāšanas līdzekļus, kas nekaitē Tavas intīmās zonas skābajai videi. Iepazīsties arī ar mūsu padomiem par labu personīgo higiēnu.

Maksts sausums menopauzes laikā

Lai gan maksts sausums var rasties jebkurā dzīves posmā, tā ir problēma, kas īpaši raksturīga menopauzes laikā. Šo sausumu izraisa samazināta estrogēnu ražošana, kā arī maksts skābuma izmaiņas, kas kopā palielina infekcijas risku.

Intīmās higiēnas līdzekļi ar mitrinošām īpašībām ir īpaši paredzēti intīmai zonai un var atvieglot maksts sausuma izraisīto diskomfortu, piemēram, Lactacyd® Pharma ar MITRINOŠU iedarbību, kas ir pieejams aptiekās. Izteikta maksts sausuma gadījumā Tev būtu jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu.

Vaginal_Dryness_menopause
CaringGlide

Sāpes dzimumakta laikā

Maksts sausums ne tikai izraisa dedzināšanu vai kairinājumu ikdienas aktivitāšu laikā, bet tas var arī ierobežot Tavu brīvību intīmajos brīžos. Sāpes mīlēšanās laikā maksts sausuma dēļ ir diskomforts, kas skar visu vecumu sievietes, bet, kā paskaidrots iepriekš, ir biežāk sastopams menopauzes laikā. Seksuālā uzbudinājuma laikā maksts kļūst mitrāka, bet, ja neesi pietiekami uzbudināta vai ciet no maksts sausuma, seksuālais kontakts var būt sāpīgs. Tomēr arī šajos intīmajos brīžos vari paļauties uz Lactacyd®. Nesen mēs izstrādājām Lactacyd® Pharma Caring Glide* — intīmās zonas lubrikantu, kas imitē dabisko mitrumu un samazina berzi seksa laikā. Hipoalerģiskais sastāvs uz ūdens bāzes satur dabisko pienskābi, kas uztur maksts floras līdzsvaru. Aplūko arī rakstu par seksualitāti un personīgo higiēnu, lai uzzinātu, kā pasargāt savu intīmo zonu seksa laikā.

Suggested Products carousel