Skip to main content

Kā rūpēties par savu intīmo veselību pirms seksa, tā laikā un pēc seksa? 

Tāpat kā ikdienas aktivitātes, piemēram, sportošana, cieši pieguļoša apģērba valkāšana un hormonālās izmaiņas var ietekmēt Tavas maksts floras līdzsvaru, arī sekss var ietekmēt Tavu intīmās zonas skābo vidi, tādējādi padarot Tevi uzņēmīgāku pret infekcijām un kairinājumiem. Šajā rakstā uzzināsi vairāk par to, kā rūpēties par savu intīmo veselību pirms seksa, tā laikā un pēc seksa.

* Lactacyd® Caring Glide ir medicīniska ierīce

Sexuality-and-intimate-health
Lactacyd-pHbalance-LV

Intīmā higiēna un sekss

Ir svarīgi rūpēties par savu intīmo higiēnu katru reizi, kad nodarbojaties ar seksu. Lai izvairītos no urīnceļu infekcijām, ir ieteicams urinēt uzreiz pēc seksa. Berze dzimumakta laikā var izraisīt baktēriju nokļūšanu urīnizvadkanālā, un, ja šīm baktērijām tiek dots laiks vairoties, tās var nokļūt arī urīnpūslī un izraisīt urīnpūšļa infekciju. Urinējot pēc dzimumakta, Tu vari ļoti ātri šīs baktērijas izvadīt.

Papildus Tu vari arī noskaloties ar ūdeni vai attīrīt intīmās zonas ar piemērotu mazgāšanās līdzekli, piemēram, Lactacyd®. Izmantojot saudzējošos Lactacyd® produktus, Tu vari nodrošināt, ka pēc iespējas mazāk tiek izjaukts mikrofloras līdzsvars. Skaties rakstu, kurā sniegti papildu padomi, kā ikdienā rūpēties par savu intīmo veselību.

Smakas pēc seksa

Sperma var ietekmēt Tavas intīmās zonas pH, kas intīmajā zonā parasti svārstās no 3,8 līdz 4,5, savukārt spermas pH ir nedaudz augstāks — vidēji 7,0. Līdz ar to, kad sperma nonāk saskarē ar maksts izdalījumiem, tas var izraisīt noteiktu smaku. Ja Tava intīmā zona ir jutīga vai ja Tev ir novājināta imūnsistēma, dabiskais līdzsvars var tikt izjaukts. Lai saglabātu patīkamu un svaigu sajūtu uzreiz pēc seksa, vari izmantot Lactacyd® mazgāšanās līdzekļus. Tie atjauno Tavu intīmās zonas dabisko līdzsvaru. Ja smaka ir ļoti spēcīga vai smaržo pēc zivīm, ieteicams sazināties ar savu ģimenes ārstu vai ginekologu, jo tas var liecināt par maksts infekciju, kas ir jāārstē.

Tips_Sexuality_Odours
CaringGlide

Maksts sausums un intīmās attiecības

Kad esi seksuāli uzbudināta, Tava maksts ražo šķidrumu, kas palīdz tai justies labi mīlēšanās laikā. Ja neesi pietiekami vai vispār neesi uzbudināta vai ciet no maksts sausuma, sekss var būt neērts vai pat sāpīgs. Lai gan maksts sausums ir biežāk sastopams sievietēm menopauzes periodā, jo samazinās estrogēnu līmenis, tas var rasties jebkurā vecumā vai dzīves posmā. Izlasi rakstu par maksts sausumu, lai uzzinātu vairāk par šīs problēmas cēloņiem. Lai mazinātu maksts sausumu seksa laikā, Lactacyd® izstrādāja lubrikantu uz ūdens bāzes, kas bagātināts ar dabīgo pienskābi, lai saglabātu maksts līdzsvaru. Atšķirībā no lubrikantiem uz eļļas bāzes, lubrikantus uz ūdens bāzes var izmantot kopā ar prezervatīvu. Pēc tam lubrikantu var viegli noskalot. Pat intīmākajos brīžos vari paļauties uz Lactacyd®, lai mazinātu maksts sausuma radīto sāpīgo berzi.

Suggested Products carousel