Vienkārši padomi Tavas intīmās zonas labsajūtai

Uzzini, kā novērst infekcijas un veicināt intīmo komfortu

Izpratne par pH un pienskābes līmeņiem

Makstij ir dabīgs aizsargslānis, kas darbojas kā aizsargmehānisms pret patogēniem un infekcijām. Šis
aizsargslānis ir dabīgi skābs, kas nozīmē, ka maksts pH svārstās starp 3.8 un 4.5.

Zems pH līmenis veido līdzsvaru starp
labajām un sliktajām baktērijām.

Laktobaktērijas ir vienas no galvenajām baktērijām, kas atbildīgas par veselīgas mikrofloras saglabāšanu. To saražotās pienskābes veicina veselīgu maksts skābumu.

Dabiskais skābums ir svarīgs, jo baktērijas, kas izraisa slimības, skābā vidē vairojaslēnāk.

Kā tas darbojas?

Laktobaktērijas noārda maksts gļotādā esošo glikogēnu. Tad tiek saražota pienskābe, un veidojas skābā vide. Skābā vide veicina laktobaktēriju vairošanos, iznīcinot kaitīgās baktērijas un aizkavējot infekciju rašanos. Tava maksts rūpējas pati par sevi, jo tās sieniņas nepārtraukti ražo izdalījumus, kas nodrošina eļļošanu, pašattīrīšanos un uztur pareizu skābuma līmeni, lai novērstu infekciju rašanos.

Pienskābe ir vitāli nepieciešama Tavas intīmās zonas aizsardzībai. Turot maksts pH līmeni zemu, tas saglabā maksts aizsargājošo slāni.

lactacyd-pharma-moisturizing-1Tāpēc visos Lactacyd produktos ir atrodama pienskābe un citas dabīgas sastāvdaļas.

Apstākļi sievietes makstī gadu gaitā mainās atkarīgi no menstruālā cikla, grūtniecības, menopauzes, kā arī dažādu ikdienas aktivitāšu ietekmē. Mainoties apstākļiem, mainās arī baktēriju dabīgais līdzsvars, kas var izraisīt diskomfortu, kairinājumu un pat infekciju.

Līdzsvara zušanas faktori

Daudzi faktori var traucēt saglabāt maksts mikrofloras dabīgo līdzsvaru. Ja traucējumi ir pārāk lieli, flora nespēj pielāgoties, kas var novest pie diskomforta vai maksts infekcijas. Faktori, kas var izmainīt dabisko līdzsvaru ietver:

Sportiskas aktivitātes
Daži medikamenti un antibiotikas
Ziepes vai parastās dušas želejas
Dzimumattiecības
Stress, nogurums vai novājināta imūnsistēma
Sintētiska materiāla vai cieša apakšveļa
Spēcīgi veļas mīkstinātāji (apakšveļas mazgāšanai)
Menstruācijas
Grūtniecība
Menopauze

Radies diskomforts vai neierastas sajūtas

Uzzini vairāk par neērtībām, kas varētu rasties sakarā ar faktoriem, kas minēti iepriekš.

Izdalījumi

Paturi prātā, ka vaginālie izdalījumi ir normāla parādība. Tas ir veids, kā sievietes ķermenis attīrās. Šie izdalījumi parasti ir smagāki un biezāki.Lasīt tālāk »

Nepatīkams aromāts intīmajā zonā

Nepatīkams aromāts intīmajā zonā ir normāla parādība, ar ko saskaras daudzas sievietes. Šo aromātu var izraisīt sviedri, baktērijas un hormonu svārstības.Lasīt tālāk »

Kairinājums (un/vai nieze)

Sarkana vai nedaudz pietūkusi intīmā zona? Nomoka nieze? Tad Tu, iespējams, ciet no maksts kairinājuma, kam par cēloni var būt dažādi iemesli.Lasīt tālāk »

Sausums

Sausums ir vēl viens plaši sastopams intīmo zonu diskomforta izraisītājs. Sausums var rasties hormonālās darbības izmaiņu rezultātā, kam par iemeslu varētu būt menstruācijas, menopauze vai novājināta imūnsistēma.Lasīt tālāk »

Menstruācijas

Menstruālā cikla, hormonālo svārstību iespaidā, īslaicīgi var tikt izjaukts intīmās zonas dabiskais līdzsvars. Lactacyd Pharma ar antibakteriālu iedarbību…Lasīt tālāk »

Grūtniecība

Grūtniecība, kaut gan ir viens no skaistākajiem laikiem Tavā dzīvē, ienes izmaiņas organismā. Šajā rakstā mēs atbildēsim uz visiem jautājumiem par grūtniecību un Tavu intīmo zonu.Lasīt tālāk »

Menopauze

Kad iestājas menopauze, organisms sāk ražot mazāk estrogēna. Tā rezultātā maksts sieniņas kļūst plānākas un sausākas, samazinās arī dabīgā lubrikanta izstrādāšana…Lasīt tālāk »

Intīmi jautājumi

Daži biežāk uzdotie jautājumi par Tavu intīmo zonu

Kāpēc mazgāšana ar ūdeni ir nepietiekama?

Daudzas sievietes mazgā savas intīmās zonas tikai ar ūdeni. Ūdenim ir attīrošs efekts, bet tas nepasargā intīmās zonas dabīgo līdzsvaru. Salīdzini to ar pārējo ādu, Tu taču nemazgātu, nerūpētos un neaizsargātu to tikai ar ūdeni, vai ne?

Izmantojot Lactacyd, Tu palīdzi aizsargāt intīmās zonas līdzsvaru, vienlaikus mazgājoties un atsvaidzinoties.

Kāpēc nav ieteicams lietot parastās ziepes?

Parastās ziepes parasti ir sārmainas, un tām ir augstāks pH līmenis nekā intīmajai zonai. Tādējādi ziepes var izjaukt līdzsvaru, samazinot ķermeņa dabisko aizsardzību, padarot Tevi mazāk aizsargātu pret problēmām un kairinājumiem. Ziepes var kaitēt vai vājināt aizsargājošo maksts plēvīti.

Neviens Lactacyd produkts nesatur ziepes, tiem ir pielāgots pH līmenis, lai tas atbilstu intīmās zonas pH līmenim.

Ko nozīmē maksts pH līdzsvars?

Veselā makstī ir gan labās, gan sliktās baktērijas. Parasti dominē labās baktērijas, un tās uztur maksts pH 3.8-4.5 (nedaudz skābu). Bet reizēm sieviete piedzīvo izmaiņas, kas var izraisīt slikto baktēriju pārsvaru. Kad tas notiek, sliktās baktērijas savairojas, un var rasties infekcija. Bakteriālā vaginoze (BV) un sēnīšu infekcija (rauga sēnīšu) ir visizplatītākās. BV gadījumā maksts pH līmenis var paaugstināties. Sēnīšu infekciju gadījumos pH līmenis paliek nemainīgs.

Lactacyd produktiem pH līmenis ir 3.5 vai 5.2, ko uztur galvenā sastāvdaļa, pienskābe, kopā ar citām īpašās formulas sastāvdaļām. Šis samērā zemais pH līmenis kavē slikto baktēriju vairošanos.