Menopauze

Kad iestājas menopauze, organisms sāk ražot mazāk estrogēna. Tāpēc maksts sieniņas kļūst sausākas un plānākas, un dabīgā lubrikanta ražošana samazinās, tādēļ maksts kļūst sausāka. Sakarā ar estrogēna samazināšanos, intīmās zonas pH līmenis paaugstinās. Tas samazina maksts dabiski skābo aizsargājošo vidi, un padara Tevi mazāk aizsargātu pret iekaisumu un niezi. Tas nozīmē, ka Tavai intīmajai zonai nepieciešamas papildu rūpes.

Vai visas sievietes, kurām ir menopauze, saskaras ar maksts sausumu, vai arī tas ir tikai mīts?

Maksts sausums sieviešu, kas piedzīvo menopauzi, vidū nav mīts. Piedzīvojot menopauzi, Tu pieredzēsi hormonu svārstības, kas ietver estrogēna līmeņa krišanos.

Estrogēna līmeņa krituma rezultātā maksts sieniņas kļūst plānākas un sausākas. Dabīgā lubrikanta ražošana samazinās, un tādēļ maksts kļūst sausāka.

Dažas sievietes, lai līdzsvarotu šo pāreju, lieto hormonu piedevas. Lactacyd Pharma Moisturizing ir līdzsvarots pH un mitrinošas sastāvdaļas, lai nodrošinātu intīmās zonas papildu mitrināšanu.

Pārmērīgi vaginālie izdalījumi, kopš sākās menopauze?

Pārmērīgi daudz izdalījumu var būt maksts infekcijas pazīme. Tas ir īpaši raksturīgi sievietēm menopauzes laikā, jo sakarā ar hormonālajām svārstībām, pastāv lielāka iespēja saslimt ar infekciju slimībām. Pēc padoma par medikamentiem infekciju ārstēšanai, griezieties pie sava ārsta vai ginekologa.

Kā es varu zināt, vai piedzīvoju izjūtu maksts sausumu?

Diskomforts var būt jūtams iekšēji, ārēji, vai abējādi. Daudzas sievietes maksts sausumu pamana brīdī, kad dzimumakts kļūst nepatīkams vai īsi pirms menopauzes.
Sievietēm paredzētos mitrinošos līdzekļus var izmantot, lai mazinātu maksts sausumu un padarītu intīmās tuvības brīžus patīkamākus.