Smarža

Paturi prātā, ka vaginālie izdalījumi ir normāla parādība. Tas ir veids, kā sievietes ķermenis attīrās. Šie izdalījumi parasti ir smagāki un biezāki menstruālā cikla vidū (ovulācijas laikā) un vieglāki un ūdeņaināki citos cikla posmos.

Kā izskatās parasti izdalījumi?

Menstruālā cikla sākumā normāli ir dzidri, caurspīdīgi vai bālgani izdalījumi. No cikla vidus līdz beigām, progesterona izdalīšanās rezultātā, izdalījumi kļūst krēmīgākas konsistences. Ja lietojat hormonālās tabletes, izdalījumi ir krēmīgi visu laiku. Atceries: izdalījumi ir normāla parādība un kalpo kā dabīgs attīrīšanās veids.

Jūsu izdalījumi ir citādāki nekā parasti? Par baltiem un pelēkiem izdalījumiem.

Neparastu izdalījumu cēlonis var būt dabiskā līdzsvara izmaiņas un rauga sēnīšu savairošanās. Balti, kunkuļaini izdalījumi parasti liecina par rauga sēnīšu infekciju. Tā kā sēnītēm patīk silta, mitra un tumša vide, jebkas, kas padara Tavu intīmo zonu sviedrainu,

var būt infekcijas izraisītājs. Pelēki izdalījumi, nepatīkams aromāts un dedzinoša sajūta var liecināt par bakteriālo vaginozi (BV). Ja radušās aizdomas, ka Tev ir maksts infekcija, apmeklē savu ārstu vai ginekologu.

Vai ir normāli, ja vaginālie izdalījumi ir sievietei, kura nav seksuāli aktīva?

Visām sievietēm ir novērojami izdalījumi, kuru cēlonis ir hormonu svārstības. Kā jau iepriekš minēts, normāli izdalījumi ir veids, kā ķermenis attīrās. Ja izdalījumiem ir neparasts aromāts, kas atgādina zivs smaku, neparasta krāsa, bieza, biezpienveida konsistence, nepieciešams vērsties pie ārsta – šos simptomus, iespējams, izraisījusi maksts infekcija.